תגובה לגזען מצוי (יענו מערוכניק/מרצ)

הבקר התפרסם, בטמקא, דבר-הפיגולים הבא, מאת עוד גבר יהודי שבע, מדושן, סוגד-תאגידים ומרוצה מאד מעצמו:

גזען אשכנאצי מצוי

ולהלן תגובתי ל…יצור הנאלח הזה:

בתור שמאלני אמיתי, הרשה לי לומר לך: יש לך בלבול-מושגים חמור ביותר.

קודם-כל: עזרא נאווי (וחבריו מ"תעאיוש", "סולידריות שייח' ג'ראח'", "דכאנים סקסיסטיים נגד הגדר" וכיו"ב מריעין-בישין) אינו שמאל. פשוט מאד, זה אינו שמאל, לא רדיקאלי ולא לא-רדיקאלי.

בארץ, נהוגה פרשנות אולטרא-צרה למונח "שמאל"; אך היא מוטעית מיסודהּ. עקב בלבלת חמורה, התקבעה הגישה השגויה: "דובר עברית + בעד ערבים = שמאל". ולא היא. עזרא נאווי ודומיו, הם ימין ערבי, במקרים רבים אסלאמיסטי, הקרובים – יותר מכל – לעמדות השייח' ראאד סלאח וחסן נאסראללה.

ידועים המקרים, של ערבים פלשתינים אזרחי-ישראל, המצביעים למפד"ל, לליברמן וכיו"ב. פועלים נגד האינטרס שלהם? נו, לא יותר מעניים, המצביעים ל"ליכוד" (ולימין בכללותו)… בני-אדם, במקרים רבים, מצביעים נגד עצמם; בישראל זה המצב, למעשה, של מרבית האוכלוסיה.

ובכן, ממש כשם שישנם ערבים, התומכים בימין היהודי, ישנם, גם, יהודים, התומכים בימין הערבי. אלה כאלה, אינם אנשי-שמאל משום היבט, כי אם אנשי-ימין מובהקים, נקודה.

מאפייני-ההיכר, של השמאל האמיתי, הם:
העדפת צדק חברתי, שוויון ושיתוף-פעולה, על-פני "זכות-הקניין" האנוכית ומנטאליות ה"אני ואפסי עוד"
העדפת חיים שלווים בצוותא, על-פני מעשי טבח הדדיים, על השאלה, איזה סמרטוט-בד יתנופף, מעל איזו גבעה והיכן יעבור קו-ה"גבול"
העדפת הגישה, של "כל בני-האדם נולדו שווים", על-פני תפיסות תורת-גזע של "העם הנבחר", אפליה בין מינים ומגדרים, גישות ניאו-פיאודאליות שונות וכיו"ב מריעין-בישין
העדפת כלל הסביבה, תוך שיקול איכות-חייהן של חיות-הבר, על-פני האנוכיות האנושית
העדפת הטווח הארוך, המחייב שימור-הסביבה למען הדורות הבאים, על-פני מהר-שלל-חש-בז
העדפת זכותן של הפרות, התרנגולות, הדגים ועוד, לחופש ולחיים, על-פני הנאותיהם הגסטרונומיות המפוקפקות, של אי-אלו טיפוסים מפוקפקים
ובקיצור: בעוד שגישת-השמאל, היא אלטרואיסטית, מתחשבת, שוויונית ומשתפת, גישת-הימין, היא אנוכית, רומסנית, מפלה וממדרת.

קל לראות, אם-כן, ששתי הגישות, אשר הצגת במאמרך, אינן אלא זנים שונים, לא-ממש רחוקים זה מזה, של ימין מובהק. יותר מזה: אפילו לפי ההגדרה הרדוקציונרית והריאקציונרית לשמאל-ימין, אתה – בתומכך, דה-פקטו, ב"שתי גדות לירדן" (כן, "רק בלית-ברירה בטחונית"… שמענו. איכשהו, כשעולה על הדעת מעשה, אך "רק בלית-ברירה בטחונית" ינקטו בו – איכשהו, בדרך-פלא, מגשימה תכנית שטנית זו את-עצמהּ…) – ממוקם, היכנשהו, בין בנט ל"מולדת": בימין הסהרורי מכולם.

שום חזון הומניסטי מרחיק-ראות (מסימני-ההיכר של שמאל) אין אצלך. ממש כנתניהו, הרצוג ודומיהם, אתה מדבר על "עוד מאותו הדבר": יותר ויותר נוכחות צבאית ביותר ויותר שטחים, רק תוך "בידול" והפרדה, על-מנת שלא לראות כאן, יותר-מדי, אנשים שחומים עם שערות-על-הפנים: הגזענות המרצניקית הקלאסית, של כל אלו, שבשמחה היו נפטרים, גם, מן המזרחיים, אולם "לעת-עתה", לכל-הפחות, יסתפקו(?) ב"היפרדות לשלום ולא-להתראות", מן הערבים…

כלומר: אתה אינך שמאל, אין שום "שמאלנות" שהיא אצלך. אתה איש ימין יהודי קיצוני, החפץ בגבול על הקו הירוק, לֹא כי זה הדבר הצודק כלפי הפלשתינים, אלא על-מנת שלא "תיאלץ" לראות יותר-מדי אנשים שחומים מול העיניים. ובקיצור: גזען יהודי אשכנזי קלאסי, ממש כליברמן, לפיד, בוז'י, בנט, יעלון וציףציף.

וזאת האמת המרה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s