מפת המקומות הטבעוניים ברחובות: המלצות ואזהרות

(עריכה ועדכון: ה-24 בפברואר 2018)

המקום הטבעוני מספר אחת ברחובות הוא, כמובן, "חומוס בדרה" (פייסבוק): טבעוני לחלוטין, עם חומוס מצויין (מספר אחת בארץ לדעתי) ושירות מעולה כמעט תמיד (גם).

א ה ב ה

מקומות, המוגדרים כידידותיים מאד לטבעונים, הם:

גלידריית "מיני איטליה" הנפלאה (פייסבוק): המון אופציות טבעוניות (סורבטים, גלידות סויה ושקדים, משקאות-סורבה, פרישייקים, ופל בלגי טבעוני, פרוזן יוגורט טבעוני, משקאות יוגורט טבעוניים, שוקולטה טבעונית – גם עם קצפת טבעונית!! – מילקשייקים על-בסיס סויה ועוד…) ושירות מצויין. אוהב אותםן.

תצלום3522_NEW

תצלום2987

תצלום4057_NEW

"לנדוור" שבתחנת-הרכבת, למרבה הצער, נסגר, אך במקומו, נפתח, בקולנוע "חן", "קפה עלמה" המעולה (פייסבוק), בעל האופציות הטבעוניות הרבות (הסינייה הטבעונית יאמי!!) ושירות מושלם.

תצלום6018_NEW

חביב מאד = בית-הקפה "עץ התות" (אתר | פייסבוק): עם הוספת כמה וכמה מנות טבעוניות (הבורגר הטבעוני מושלם!! עדכונים נוספים בקרוב…), שב "עץ" לרמתו הנחמדה מפעם. השירות, כתמיד, חייכני ומושלם אף-הוא. מומלץ!!

4b075e575d4fa973f250db0c256a32d8

מקום טוב נוסף, הוא בית-הקפה "בליקר בייקרי" (אתר | פייסבוק): ארוחת-בקר טבעונית טובה, כמו-גם מספר אופציות נוספות (אך, למרבה-הצער, עדיין ללא מתוקים טבעוניים כלשהם; כבר שנתיים ומחצה!!, שמסרבים הם, בעקביות, להוסיפם…) ושירות מעולה; אני מכיר, את סניפםן בקריית-המדע.

Bleecker Vegan Breakfast YUM...bc

אפשרי, גם (אם-כי לא הכי אידיאלי), "קפה ג'ו" (אתר | פייסבוק): אופציות טבעוניות מצויינות רבות (ארוחת-בקר ישראלית טבעונית מעולה, סלטים, עוגות טובות ועוד), שירות סביר בדרך-כלל. אישית, אני מכיר את סניפם בקניון, אז אם אתםן, במקרה (ושלֹא באשמתכםן) במקדש-התאגידים דנן, זאת, בוודאות גמורה, האופציה הטובה ביותר.

תצלום1699

ראויים לציון, גם, "ברונו" (המקום החדש, בראש הגבעה ברחוב יעקב, מול בית דונדיקוב) = כמה פרלינים טבעוניים יאמי-ים בהחלט) – "גרג" (הכניסה האחורית לקניון) = ארוחת-הבקר הטבעונית שלהם סבירה, אמנם, בהחלט, אבל… במובהק הרבה פחות טובה, משל מרבית המקומות האחרים, אז אין כל-כך טעם; הרי באותו קניון, יש לכםן סניף של "ג'ו", עם ארוחת-בקר טבעונית מצויינת, ככה ש… – "רולגלידה" (ברחוב יעקב 36) = לא טובים כ"מיני איטליה", כמובן, אך סבירים למדי – וה"סושיה" (בצפון הרצל) = יש להם סושי טבעוני נחמד, למי שבקטע (חייב להודות, שאני אישית אינני, כי אני מעדיף להתרחק מאורז ואינני סובל אבוקדו).

ה"בייגל שמייגל", בפעם האחרונה בהּ בדקתיו (לפני מספר חדשים), לא היה משהו – גם כשהשמייגל טוב, עדיין, השירות רחוק היה, מלהיות בחזקת-מציאה.

סניף "אייסברג" (שלצד תחנת-הרכבת) = גרוע, להתרחק, הסורבה שלהם ממש, אבל ממש, אינו שווה, את מחירו המופרז; רחוק מכך. לכו ל"מיני איטליה".

ומקומות, מהם, ממש, חיוני להימנע:

החור העלוב "דה-לה-פה" (ביעקב פינת דונדיקוב) = גרוע, עלוב, אין שום דבר שהוא לטבעונים.

שתי רשתות-המאפיות המפוקפקות, "שיבולת-השרון" ו"פארין" = להתרחק!!!! להתרחק ויהי-מה – המוכרים מבטיחים, שמוצרים שונים הם טבעוניים, כשהם בפירוש מכילים ביצים!! שתי רשתות אלו, לפיכך, הינן בבחינת טרייפה וכל הנכנס אליהן, שם טבעונותו בכפו!!

קונדיטוריה "עמנואל" (מוסקוביץ' פינת דרך יבנה) = שונאי-טבעונים במובהק ובמוצהר, שומר-נפשו ירחק.

"הפטיסרי" (אחד-העם 4) = בין כלל שפע-מוצריהן, אין, אפילו, אופציה טבעונית אחת!! אם-כי, לפני מעברי לטבעונות התרשמתי, שהן סתם יקרניות, ללא שום הצדקה, אז אין בכך הפסד גדול…

"קפה ברון" (בהרצל, בין פסז' גזית לרחוב וייצמן) = לא שמע, מימיו, על הקונספט "חלב סויה" – שלא לדבר, כבר, על מתוקים טבעוניים…

והחמורות והמחרידות מכל: האסייתית בקריית-המדע, "טרנזיט" ימח-שמהּ. להלן דיווח, שהתקבל עליה, בקבוצה טבעונית אחת בפייסבוק:

שימו לב…מסעדת טרנזיט מכרה תקופה ארוכה מאוד מנה שהוצגה כטבעונית ע"י המלצרים אבל בפועל מכילה מחית שרימפס.אכלתי אותה עשרות פעמים בהמלצה של המלצרים במקום ואף הזמנתי הביתה. המנה נקראת קארי מסאמן.בעל המסעדה הבטיח לדבר איתנו לאחר שכתבנו על העניין כמה אנשים ב"טבעונים אוכלים בחוץ" בפועל לא התקשר ולא שמענו ממנו. שימו לב לעניין הזה. בעלי שאוכל במקום אמר שהמלצרים אמרו לו שתקופה ארוכה לא ידעו מה כתוב על הפחית של המנה הזאת עד שגילו שהיה שם שרימפס וכנראה מאז הפסיקו להמליץ על המנה הטבעונית. אני חושבת שעל טעות כזאת צריך לפחות לברר להתנצל ולהבטיח שמקרים כאלו לא יישנו. בפועל כמו שאמרתי בעל המקום פזר מילים יפות בקבוצה המקבילה אבל אפילו לא טרח להתקשר למרות שהבטיח שיתקשר יום למחרת…טבעונים אוכלים שרימפס במנה טבעונית.

פחד… והנה, עוד ביקורת נוראה עליהם:

[…]אחת החברות, חולת צליאק הזמינה סלט וביקשה במפורש שהוא לא יכיל קרוטונים שכן היא אלרגית לגלוטן. לתדהמתה כאשר התחילה לאכול את הסלט היא גילתה בתוכו קרוטונים. לאחר תקרית זו בחרה החברה לעזוב את המקום. אינני מבינה מדוע מתייחסים ללקוחות בזלזול שכזה במיוחד שמדובר במישהי שהתעלמות מבקשתה יגרום לנזק רפואי[…]

איזה מזל, שלא יצא לי להגיע אליה!! אל תתקרבו לשם בחיים, לעולם!!!!!

ו"ארומה" = בבקר יום ראשון, ה-8 בינואר 2017 ישבתי, בסניף "ארומה" ברחוב הרצל 218, צפון רחובות ואכלתי ארוחת-בקר טבעונית, עליה קיבלתי המלצות רבות בעבר – נעזוב את זה, שזאת היתה אחת הארוחות העלובות, יחסית, עם חביתה יבשושית וגם שאר האלמנטים לא משהו, זה מילא. אבל, העיקר:

תוך שאני אוכל את הסלט, לפתע פתאום, גיליתי שאני אוכל, חבוי עמוק בתוכו, חלק מגופה של דג שנרצח!!!!

חבוי עמוק-עמוק, בתוך סלט בארוחת-הבקר הטבעונית שלהםן!!!!

התרחקו מרשת "ארומה", על כל היבטיה ועל כל סניפיה!!!!

4 מחשבות על “מפת המקומות הטבעוניים ברחובות: המלצות ואזהרות

 1. ביקרתי בבייגל שמייגל השבוע,הייתה מוכרת שחצנית ומעצבנת הכינה קפה בזילזול!
  מיותר לציין שהקפה היה כמו מים קר ולא מזכיר בשום צורה וטעם קפה!
  התאכזבנו.

  אהבתי

  • בנוגע לקפה = נשמע מוזר… אני שותה שם לא-מעט קפה, תמיד היה מצויין. אולי היתה להםן איזושהי תקלה, או משהו? או שסתם, לעובדת לא היה מושג איך מכינים?

   מה שנוגע לשירות = כן, תלוי, על מי נופלים שם… הרוב סבבה, אבל יש אחת~שתיים, שלא נדע. 😦 לפחות עובדת אחת, שחורדינית מחומצנת, באמת אנטיפאטית. מה לעשות.

   אהבתי

  • טוב, קבלי עדכון: הבקר בדקתין שוב, ואכן… צדקת. 😦 כלומר, הקפה היה בסדר, אבל השחורדינית חמוצה ברמות אחרות והשמייגל… נו, סיק טראנספר גלוריה מונדי. 😦 אישית, הסרתי את המלצתי ממנו. יהא זכרו ברוך.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s